Menu
Sepetim

Havale ile Ödemelerde %5 İndirim!

Teslimat Hakkında

Teslimat Sözleşmesi


Elektroniksigara.net e-ticaret sitesi üzerinden aldığınız tüm ürünler müşteri memnuniyeti baz alınarak satılmaktadır ve aksi belirtilmediği sürece memnun kalmadığınız veya beklediğiniz gibi çıkmayan ürünleri iade koşullarına dikkat ederek iade edebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz bir ürünü 7 günlük bir süre  içinde değiştirebilirsiniz. Bu süreden sonra iade talebi olan ayıplı (kusurlu), ya da kusursuz bir ürün iade koşullarına uymadığından dolayı tarafımızdan kabul edilmemektedir..

İade edilecek ürünün sıfır ürün kapsamında değerlendirilebilmesi için ticari vasıflarını yitirmemiş ve yıpranmamış olması büyük önem arz etmektedir.

Müşteri, ürünü teslim adlığı şekilde geri iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi belirten bir dilekçe ve ürün ile bizden alacağınız adrese ürünü geri gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan ve ürünün iade olmasında bir sakınca olmadığına dair nihai karar verildikten sonra maksimum 7 iş günü içinde ürün fiyatı hesabınıza geri yatırılacaktır. Bu işlemler neticesinde ortaya çıkabilecek kargo ücretinden müşteri sorumlu olacaktır.

Elektroniksigara.net üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, *kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

* "Kullanılma" ibaresi, ürünlere göre farklı anlam ifade edebilmektedir;

İade edilen ürünler, tarafımıza, uygun kargo aracı ile gönderilmeli ve ürünün elimize sorunsuz ulaşabilmesi için tam adres doğru yazılmalıdır.

İade edilen ürünlerin bedeli, banka ile olan anlaşmalarımız gereğince maksimum 7 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilecektir.

İade sürecinde ürün güzellikle ambalajlanmalı ve taşıma sürecinde yaşanabilecek yırtılma-çizilme gibi durumlarda, iadeniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda ilgili kargo firması ile irtibata geçmek ve gerekli iletişimi sağlamak müşterinin yükümlülüğündedir.

Sipariş İptal Koşulları 

Elektroniksigara.net üzerinden verdiğiniz siparişlerde, aynı gün içerisinde, kargosu ve/veya teslimatı yapılmamış siparişlerden vazgeçebilme hakkınız bulunmaktadır. Kargosu yola çıkmamış ve/veya teslimatı yapılmamış siparişlerinizi aynı gün içerisinde iptal etmeniz durumunda hiçbir ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Kargonuz yola çıktıktan sonra yapılan iptallerde siparişi onaylamış olan müşteri kargo tutarını hesap nolarımıza iade etmekle yükümlüdür.

Türkiye 'de Kapıda Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır?

Kapıda ödeme sistemi kısaca şu şekilde çalışmaktadır: Ürün kapınıza gelir kapıya getiren kargo görevlisine önce ödemeyi yaparsınız ödemeyi aldıktan sonra kargo görevlisi size poşeti teslim eder. Kontrol için kargo görevlisine kontrol etmek istediğinizi söyleyip beklemesini istersiniz burada kargo görevlisinin gözü önünde açıp kontrol edersiniz içerisinden bozulmuş, kırılmış bir ürün çıkması halinde hemen orada kargo görevlisine tutanak tutturmak istediğinizi söyleyin ve hasar tespit tutanağı oluşturun. Bu tutanak ile kargo firması maksimum 1 hafta içerisinde orada ödemiş olduğunuz ücreti hesabınıza iade edecektir.

Şu an Türkiye 'deki tüm kargo şirketlerinin kapıda ödeme sistemi bu şekilde çalışmaktadır. Biz satıcılar olarakta burada arada kalmış durumdayız, bir çok müşterimiz gibi bizlerde ürün kapıya geldiğinde önce kontrol edilip daha sonra ödemenin tahsil edilmesini istiyoruz ama kargo firmaları bu konudan şu an taviz vermiyor açıklamaları ise şu şekilde oluyor; Gönderilen kargo poşetleri gönderici firmanın şubeye tesliminden müşteriye ulaşana kadar onu gerekli adrese götürecek kuryelere zimmetlenmektedir. Bu zimmet işlemi müşteriye ulaşana kadar minimum 4,5 kuryenin elinden geçmektedir. En son müşterinin adresine teslim etmeye giden kuryede herhangi bir gasp veya anlaşmazlık yaşanmaması için öncelikle ücreti talep etmektedir. Bu konuda çok tutucular ücreti önden almadan poşeti teslim etmiyorlar. Yazdıklarımızın teyidi için isterseniz MNG Kargo çağrı merkezini veya Yurtiçi kargo çağrı merkezi ya da herhangi bir kargo firmasının çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsiniz.