Menu
Sepetim

Havale ile Ödemelerde %5 İndirim!

S.S.S


Sıkça Sorulan Sorular


Elektronik Sigara nedir ?

Bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşan ve atomizer sistemi içine konulan değişik aromalı sıvıları ısı sayesinde buhara dönüştüren ve geleneksel sigara hissini yaratan bir sistemdir. Batarya ise Atomizer’e yeterli ısıyı üretmek için gereken enerjiyi vermektedir.Nefes çekme sırasında hava ile temas eden ve buhara dönüşen e-likit sigara dumanına benzer bir duman çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Elektronik sigaranın avantajları nelerdir ?

Zift ve katran maddeler içermediği için geleneksel sigara kadar zararlı değildir. Tercihe göre seçilebilen nikotin dozajı ve sevdiğiniz bir e-likit ile zararını minimuma indirebilme şansına sahip olursunuz. Bunun yanısıra bütçenize büyük kolaylık sağlamakta olup geleneksel sigaradan 5 kat daha ekonomiktir. Ayrıca küllük ve çakmağa ihtiyacınız olmadığı gibi tütün kokusunun rahatsız edici etkisinden de kurtulmuş olursunuz. Bütün bunlara ek olarak geleneksel bir sigaradan aldığınız tadın daha fazlasını zamanla Elektronik sigaradan da alabilirsiniz.Ve en önemlisi de sigara kokusunun rahatsız edici etkisine çevrenizi maruz bırakmamış olursunuz.

Hangi Elektronik sigara modelini almalıyım ?

Size tavsiyemiz şarj edilebilir özelliğe sahip elektronik sigara modelini tercih etmeniz olacaktır. Bu şarj edilebilir özelliğe sahip olanlardan box mod formatı bataryaya sahip olanlar da kısa süreli şarj özelliği ile daha avantajlı olmaktadırlar.


Elektronik Sigaraya yeni başlayanlara ne tavsiye edersiniz ?

Elektronik sigara kullanımına yeni başlayanlara tavsiyelerimizi şu şekilde sıralayabiliriz.

* Şarj sıkıntısı yaşayamacağınız sizi gün boyu idare edebilecek bir modeli tercih etmelisiniz.

* Sigaranın yokluğunu hissetmemek için yeterli nikotin oranına sahip bir e-likit seçmeniz faydanıza olacaktır.

*  İlk başlarda sigaradan aldığınız tadı almayı asla beklemeyin. Beklentinizi düşük tutarak ve zamanla damak tadınıza uygun e-likit’i bularak sigara tadına yakın tadı alırsınız.

* Geleneksel sigar aile elektronik sigara arasında çekiş farkı bulunduğunu unutmayınız. Elektronik sigarada çekiş geleneksel sigaraya göre daha kısa olmalıdır. ( 3-5 saniye ) ve elektronik sigaradan çekiş yaparken batarya üzerinde bulunan ateşleme butonuna basmanız gerektiğini unutmayınız.

* Yedek coilinizin bulunmasına mutlaka dikkat ediniz. Yedek coil; elektronik sigarada bulunan ve düzenli değiştirilmesi gereken bir parçadır. Bu parça zamanında değiştirilmediği takdirde elektronik sigaradan alacağınız tad bozulacak ve minimum düzeyde olacaktır.

* Coil değiştirdiğiniz zaman yeni coili taktıktan ve hazneye gerekli likiti doldurduktan sonra hemen ateşleme butonuna basmamanızı tavsiye ederiz. 5-10 dakika bekledikten sonra ateşleme butonuna basarsanız yanık tadı alma olasılığınız en düşük seviyeye iner.

* Elektronik sigaraya yeni başladıysanız ve ilk günlerde çok aşırı kullandığınızı düşünüyorsanız bunu dert etmeyin. Bunun sebebi Elektronik sigarada bulunan nikotin düzeyinin geleneksel sigaraya göre daha düşük olmasından kaynaklanmakta olduğunu unutmayınız.

* Nikotin konusunda sıkıntı yaşamamak ve vücudunuzun istediği gerekli nikotini alabilmeniz için nikotin alım seviyesini hızlıca düşürmeyin.

* Elektronik sigaradan alacağınız keyif beğendiğiniz ve damak tadınıza uygun e-likitin olmasıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle damak tadınıza uygun ve seveceğiniz e-likiti bulana kadar farklı tatlar denemekten çekinmeyin.

Elektronik Sigara daha mı zararlı ?

Geleneksel sigara ile kıyaslandığında elektronik sigaranın zararı kaba bir tabirle devede kulak kalır diyebiliriz. Geleneksel sigarada hem size hem de çevrenize büyük zarar verilmesine sebebiyet veren zift ve katran gibi zararlı maddeler Elektronik sigarada bulunmamaktadır. Bu nedenle Elektronik sigaranın verdiği zarar Geleneneksel sigaranın verdiği zarara göre %95 daha azdır. Bu durum İngiltere kamu sağlığı kurumunun yaptığı araştırmayla kanıtlanmıştır.

Elektronik Sigara çevreme zarar verir mi ?

Bu konu bir çok çevre tarafından halen tartışılmakta olup henüz kesin bir sonuca varılmamış olsa da yapılan araştırmalar Elektronik sigarada bulunan nikotinin sadece içen kişiye zarar verdiği yönündedir. Ve bu zararda geleneksel sigaranın verdiği zarara göre % 95 daha azdır.

Elektronik Sigara nasıl çalışır ?

Elektronik sigara temel olarak bir batarya ve bir atomizerden meydana gelir. Atomizerde hazne kısmı ile birlikte buharlaştırma sisteminin oluşmasını sağlayan coil bulunmaktadır.

 

• Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli olan enerjiyi sağlayan unsurdur. Elektronik sigaranızı seçerken iki adet önemli noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü.

• Atomizer kısmı ise hazne, coil (dirençli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan meydana gelir. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirençli telleri ısıtır ve temas eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Daha fazla detay için, Atomizer Rehberi ’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buhar miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin ortalama 15 gün kullanım ömrü vardır)